Egitim-Dünyası

Öğrencilerin TEOG Heyecanı

  • 25 Kasım 2015
  • 1.613 kez görüntülendi.
Öğrencilerin TEOG Heyecanı

1 milyon 174 bin 427 okuyanı olan 8.sınıf öğrencisi için geleceğe dair ilk adım olan TEOG geldi çattı. Öğrencilerin gelecek kurma hayallerine bir adım daha yaklaştıracak Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavlarının ilki 25 Kasım’da başladı.İkincisi ise, 26 Kasım’da yapılacak.

Öğrencilere her dersten 20,şer soru gelirken 40 dakika süreye sahip olacaklar.Tabi 09.00-12.00 saatleri arasında uygulanacak sınavın gerçekleştiği okullarda diğer sınıflar tatil edilecek. Ayrıca sonuçlar 2016 Ocak ayında yayınlanacak.

5 Gün İçinde İtiraz Hakkı

Sorular hakkında yapılacak tüm itirazlar ; soruların ve cevap anahtarlarının yayımlanmasından itibarae 5 gün içinde Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından yapılacak. Bu itirazların incelenmesi için bankalara 20 TL yatırılması gerekiyor.

Mazeret Sınavı

Nusaybin de sokağa çıkma yasağından ötürü öğrenciler Bakanlık kararı ile mazeret sınavlarına katılacaklar. Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri “2 bin 700 civarında öğrenci sınavlara katılacak. Güvenlik sorununun bulunduğu bir ortamda eğitimden bahsetmek mümkün olmaz. Sorunun çözümü için bakanlık ile iletişime geçildi ve gerekli öneriler yetkililerle paylaşıldı. Bakanlık, TEOG’a gireceklerin mazeret bildirmeksizin 12-13 Aralık’taki mazeret sınavlarına katılması yönünde karar aldı ve valilikçe de bu karar onaylandı. Öğretmenler müfredatın yetiştirilmesi için çalışıyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ