Egitim-Dünyası

TEOG Sonuçlarının açıklanma tarihi

TEOG Sonuçlarının açıklanma tarihi

1 milyon 287 bin 847 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisine yönelik  yapılan TEOG sınavları 27 kasım itibariyle tamamlandı.

TEOG kapsamında yapılan ortak sınavlar tamamlandı. 26-27 Kasım’da TEOG kapsamında uygulanan sınavlara katılanlar rahat bir nefes alırken, TEOG sonuçlarının ise ocak ayında açıklanması bekleniyor. Katılamayan öğrenciler için aralık ayında mazeret sınavları yapılacak.

1 milyon 287 bin 847 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisine yönelik düzenlenen TEOG ortak sınavlarında 26 Kasım Çarşamba günü Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına giren öğrenciler, bugün de fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavlarına katıldı.

TEOG ortak sınavlarında her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu, öğrencilere A, B, C ve D olmak üzere dört tür kitapçık verildi. Sınav süresi her ders için 40 dakika oldu. Oturumların ardından yarım saat dinlenme için ara verildi.  970 sınav merkezinde 15 bin 353 okulda, 93 bin 589 salonda yapılan sınavlar saat 12.00’de tamamlandı.

Sonuçların ocakta açıklanması bekleniyor

Sınava girmeyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, TEOG kapsamında mazeret sınavları yapılacak. 13-14 Aralık’taki mazeret sınavlarına girmek için öğrencilerin, sınava girmeme gerekçesini belgelemesi gerekecek. Mazeret sınavları öğrencilerin kendi okulları dışında, bakanlık tarafından belirlenecek bir okulda ve hafta sonu yapılacak. Ortak sınav sonuçlarının, ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ