Egitim-Dünyası

2015-2016 Pedagojik Formasyon Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2015-2016 Pedagojik Formasyon Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

2016 Pedagojik Formasyon Başvuru Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak ?

On binlerce kişinin beklediği haber geçen gün kamuoyu ile paylaşıldı, formasyon verilecek mi verilmeyecek mi? işte bununla alakalı açıklama YÖK üyesi Mehmet Şişman tarafından yapıldı işte ayrıntılar;

Pedagojik formasyon eğitimi programlarını öğretmen ihtiyacaına göre değerlendirdiklerini belirten Şişman, “Önümüzdeki günlerde Yükseköğretim Kurulu olarak bu konuyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacağız. Bu konuda talepler var” açıklamasında bulundu.

Formasyona ilişkin açıklama çok kısa içerisinde yapılacak:

“Geçmişte bu konuda daha çok sosyal talebe dayalı olarak bu programlar açılmıştı ancak şu anda geldiğimiz noktada bu programları gözden geçirme ihtiyacı duyuyoruz. Pedagojik formasyon eğitimi programlarını öğretmen ihtiyaç analizlerine göre değerlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde Yükseköğretim Kurulu olarak bu konuyla ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacağız. Bu konuda talepler var. Biz bu talepleri değerlendirirken tabii bunu ‘hayat boyu öğrenme bir yetişkin eğitimi programı’ olarak düşünebileceğimiz gibi ‘bir meslek edindirme programı’ olarak da tanımlayabiliriz.”

pedagojik formasyon

“Formasyon eğitimi bir istihdam aracı olarak görülüyor”

Pedagojik formasyon eğitiminin bir istihdam aracı olarak görüldüğünü anlatan Şişman, “Onlara bu şekilde umut dağıtmak sıkıntılı bir konu. Bunu rasyonel bir temelde yeniden düşünerek önümüzdeki süreçte bununla ilgili çalışmaları tamamladıktan sonra kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz” dedi.

Pedagojik formasyon konusunda tüm güncel bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz, bizi takip etmeye devam edin

EĞİTİM DÜNYASI SİTE YÖNETİMİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yilmaz dedi ki:

    ataturk uni. aof acil yardim ve afet yonetimi lisans tamamlama 3. sinif ogrencisiyim.bu yilin baslarinda formasyon alabilmek icin kayit yaptirabilir miyim. yoksa 4. sinif olma sarti var mi

BİR YORUM YAZ