Egitim-Dünyası

İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular ve Formüller

İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular ve Formüller

LYS sınavına hazırlanan okuyucularımıza sınavlara çalışmalarında yardımcı olmak maksadı ile İnternette çeşitli platformlar altında yer alan matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler online soru çözümleri yapan gözde hocaların İkinci Dereceden Eşitsizlikler çözümlü sorular videolarını siz değerli Eğitim-Dünyası okuyucuları için aralarından seçim yaparak anlatım yapanlara göre derleyerek aşağıya matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler cevaplı sorular videolarını listeledik, Değerli okuyucumuz aşağıda LYS matematik 2 konuları içinde yer alan online matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler online çözümlü örnekleri istediğiniz hocayı seçerek izleyebilirsiniz. Ayrıca Videoların devamında da matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler formülleri de eklenmiştir.
Videoların Yan tarafında mevcut olan hoca ların isimlerinin üstüne tıklayarak Konu ile ilgili istediğiniz Hocanın Soru Çözüm videolarını izleyebilirsiniz. (mobil olarak bağlanan okuyucularımız hocaların isimleri videonun hemen yukarısında alt alta yer almaktadır.)Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular Videolar

Ekol HocaTeknoFemİbrahim HocaHalit HocaZafer Hoca Çıkmış SorularMatematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Konu Anlatımları VideoDiğer
Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular Ekol Hoca

Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular TeknoFem
Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular İbrahim Hoca

Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular Halit hoca

Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular (Çıkmış Sorular) Zafer Hoca

Sitemizde Aşağıda yer alan Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler soru çözümleri gibi birçok branş da Derslerin Konu anlatımları online ders izleyebileceğiniz şekilde çeşitli platformlardan derlenmiş bir şekilde bulunmaktadır. matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler canlı çözümlü örneklerin bulunduğu bu sayfamızın sonunda diğer ders ve branşlara ulaşabileceğiniz bağlantı adresleri de yer almaktadır.

Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Formüller

ax2+bx+c üç terimlisinin işaret incelemesi:ax2+bx+c ifadesinin işaret tablosu Δ=b2-4ac ‘nin durumuna göre incelenir. Var olan kökler tabloda küçükten büyüğe sıralanarak yazılır. Oluşturulan aralıkların işaretleri belirlendikten sonra eşitsizliğin yönüne göre istenilen aralık taranarak çözüm kümesi belirlenir.
a) Δ>0 ise; ax2+bx+c denkleminin x1 ve x2 gibi iki farklı gerçel kökü olsun.İkinci dereceden eşitsizlikler - eşitsizlik sistemleri konu anlatımı video 

 

 

 

b) Δ=0 ise; ax2+bx+c denkleminin x1=x2 çakışık iki kökü vardır.

İkinci dereceden eşitsizlikler - eşitsizlik sistemleri konu anlatımı video

 

 

 

 

 

c) Δ<0 ise; ax2+bx+c denkleminin reel kökü yoktur.

İkinci dereceden eşitsizlikler - eşitsizlik sistemleri konu anlatımı video

 

 

 

 

Çarpım ve Bölüm Durumundaki Eşitsizlikler

f(x)= P(x).Q(x) / H(x) biçimindeki bir eşitsizliğin işareti incelenirken H(x)≠0 olmak üzere P(x), Q(x) ve H(x) polinomlarının kökleri ayrı ayrı bulunup tek bir tabloya yerleştirilir. Tabloda işareti belirlemek için yapılması gereken şöyledir:

• Önce bütün polinomların baş katsayılarının işaretine göre genel işaret belirlenir.
• Tablo oluşturulup daha önceden bulduğumuz bütün kökler küçükten büyüğe tabloya yerleştirilir.
• En son olarak tablonun sağından genel işaret ile işaretlemeye başlanır.
• Her kökte işaret değiştirilip sola doğru ilerlenir.
* Çift katlı köklerde ve mutlak değerin kökünde işaret değiştirmeden devam edilir.

Burada bulunan Matematik İkinci Dereceden Eşitsizlikler Çözümlü Sorular videolarından, Açılmayan Video Dersler veya Eklenmesini istediğiniz video dersler var ise Lütfen yorum alanından bildiriniz. Ayrıca dersler ve ders anlatanlar hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizide yorum alanından bize iletebilirsiniz.

[egit1]
[egit2]
[egit3]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ