Egitim-Dünyası

Türev Konu Anlatımı Video

Türev Konu Anlatımı Video

LYS Sınavına hazırlanan okuyucularımıza sınavlara çalışmalarında yardımcı olmak maksadı ile İnternette çeşitli platformlar altında yer alan ve matematik 2 diye tabir edilen alanda yer alan matematik Türev online ders anlatımı yapan gözde hocaların Türev konu anlatım videolarını siz değerli Eğitim-Dünyası okuyucuları için aralarından seçim yaparak konularına göre derleyerek aşağıya matematik Türev video konu anlatımlarını listeledik, Değerli okuyucumuz LYS için olan ve mat 2 konuları arasında yer alan online matematik Türev konu anlatımlarından istediğiniz hocayı seçerek onun anlattığı dersi izleyebilirsiniz. Ayrıca Videoların devamında da matematik Türev konusu ile ilgili yazılı anlatım ve genel Türev formülleri de eklenmiştir.
Videoların Yan tarafında mevcut olan hoca ların isimlerinin üstüne tıklayarak Konu ile ilgili istediğiniz Hocanın Ders Anlatım videolarını izleyebilirsiniz. (mobil olarak bağlanan okuyucularımız hocaların isimleri videonun hemen yukarısında alt alta yer almaktadır.) Türev Konu Anlatımı Videolar

Ekol HocaŞenol HocaTeknoFem 1TeknoFem 2Tonguc AkademiEdutoryumİbrahim Hoca (Konu Özeti)Matematik Türev Çözümlü Sorular ve FormüllerDiğer
Matematik Türev Konu Anlatımı Ekol Hoca

Matematik Türev (TÜREV ALMA KURALLARI) Konu Anlatımı 1 Şenol Hoca

Matematik Türev (ÇARPIMIN – BÖLÜMÜN TÜREVİ) Konu Anlatımı 2 Şenol Hoca

Matematik Türev (BİLEŞKE FONKSİYONONUN VE TRİGONOMETRİK FONKSİYONUN TÜREVİ ) Konu Anlatımı 3 Şenol Hoca

Matematik Türev (LOGARİTMİK VE ÜSTEL FONKSİYONLARIN TÜREVİ) Konu Anlatımı 4 Şenol Hoca

Matematik Türev (Ardışık Türevler) Konu Anlatımı 5 Şenol Hoca

Matematik Türev Konu Anlatımı 1 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 2 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 3 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 4 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 5 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 6 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 7 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Lopital Kuralı I) Konu Anlatımı 1 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Lopital Kuralı II) Konu Anlatımı 2 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Teğet Normal Doğru ve Eğimi ) Konu Anlatımı 3 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Artan Azalan Fonksiyon) Konu Anlatımı 4 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Ekstramum Noktalar) Konu Anlatımı 5 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Maksimum Minimum Problemleri) Konu Anlatımı 6 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (2.Türevin Geometrik Yorumu 1) Konu Anlatımı 7 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (2.Türevin Geo. Yorumu-2) Konu Anlatımı 8 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Fonksiyon Grafikleri – Asimptotlar) Konu Anlatımı 9 TeknoFem

Matematik Türev Uygulamaları (Grafikler ) Konu Anlatımı 10 TeknoFem

Matematik Türev Konu Anlatımı 1 Tonguc Akademi

Matematik Türev Konu Anlatımı 2 Tonguc Akademi

Matematik Türev Konu Anlatımı 3 Tonguc Akademi

Matematik Türev Konu Anlatımı 4 Tonguc Akademi

Matematik Türev (Türev alma kuralları) Konu Anlatımı 1

Matematik Türev (Fonksiyonun bir noktada türevli olma şartı,Türev Süreklilik ilişkisi) Konu Anlatımı 2

Matematik Türev (Mutlak Değer Fonksiyonunun Türevi) Konu Anlatımı 3

Matematik Türev (Bileşke Fonksiyonun Türevi) Konu Anlatımı 4

Matematik Türev (Ters Fonksiyonun Türevi) Konu Anlatımı 5

Matematik Türev (Trigonometrik Fonksiyonların Türevi) Konu Anlatımı 6

Matematik Türev (Ters Trigonometrik Fonksiyonların Türevleri) Konu Anlatımı 7

Matematik Türev (Parametrik Fonksiyonların Türevleri) Konu Anlatımı 8

Matematik Türev Alma Kuralları Konu Anlatımı (Konu Özeti) İbrahim Hoca

Matematik Türev Geometrik Yorum Konu Anlatımı (Konu Özeti) İbrahim Hoca

Sitemizde Yukarıda yer alan Matematik Türev Ders izle gibi birçok branş da Derslerin Konu anlatımları online ders izleyebileceğiniz şekilde çeşitli platformlardan derlenmiş bir şekilde bulunmaktadır. matematik Türev canlı dersinin bulunduğu bu sayfamızın sonunda diğer ders ve branşlara ulaşabileceğiniz bağlantı adresleri de yer almaktadır. Eğitim-Dünyası.net olarak iyi dersler dileriz.

Matematik Türev Konu Anlatımı Yazılı

Matematik Türev Konu Anlatımı Yazılı Kısmı Biraz Uzun Olduğundan Farklı Bir Sayfaya Taşınmıştır

Yazılı Konu Anlatımına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bu derse nasıl çalışmanız gerektiği ile ilgili bir kaç küçük öneride bulunursak;

Türev konusuda diğer LYS matematik konuları gibi öğrencilerin gözünde korkulan bir konudur ama düzenli çalışma tekrar ve pratik yollar ile konu hem rahat bir şekilde öğrenilebilir hemde öğrenme aşaması zevkli bir hal alarak sıkıcılıktan kendimizi kurtarabiliriz. Türev konusuna çalışmaya başlamadan önce ilk olarak bu konuyla alakalı kafamızda oluşturduğumuz ön yargıları kaldırıp bu derse olumlu bir şekilde bakarak “Ben bu dersi rahatlıkla öğrenebilirim ve yapabilirim” diyerek başlayın.

Türev konu anlatımı olarak bakıldığında diğer kısa anlatımı olan matematik konuları içinde yer almıyor ama birçok konu da yer alan kafa çeldirici soruların bu konu içinde çok fazla bulunmaması ise sizin avantajınız haline gelebilir. Çünkü düz mantık  formülü yerine koy çözümü al sistemi bu konu içinde daha etkidir. Eğitim-Dünyası olarak bu konuyu, biraz uzun olması hasebiyle 3 e bölmüş bulunmaktayız. ilk olarak burada yazımızın yukarısında yer alan Türkiye’nin internette en çok tercih edildiğini düşündüğümüz 8 tane farklı hocasının videolu  konu anlatımlarının bulunduğu konumuz yer almaktadır, 2. olarak ise yazılı konu anlatımı bulunuyor(Yazılı Konu Anlatımına Ulaşmak İçin Tıklayınız.) ardından ve 3. olarak ise konu dersini tamamen çalıştıktan sonra konuyu iyice pekiştirmenizi sağlayacak olan yine farklı hocaların anlatımıyla çözümlü sorular yer almaktadır  ve bu çözümlü soruların içinde LYS de çıkmış sorularda çözümleriyle birlikte video olarak bulunmaktadır. Tabi buraya bir de Türev formüllerini eklemiş bulunmaktayız .(Türev Çözümlü Sorular ve Formüller)

Şimdi bu kadar anlatımın ve çözümlü sorunun yer aldığı dökümanları sağladıktan sonra basit bir şekilde nasıl etkili kullanabileceğiniz ile alakalı kendi yöntemimizi de aktaralım öncelikle yazılı anlatımda verdiğimiz konuyu şöyle bir göz ucuyla okuyun ardından video konu anlatımlarından istediğiniz hocadan (Burada bir hoca tavsiye etmiyoruz çünkü herkesin sevdiği tarz faklıdır, zaten sitemizden diğer derslere çalıştıysanız sabit takip etmek istediğiniz bir hoca mutlaka olacaktır) konu anlatımını biraz aralar vererek ve notlar alarak dinleyin verdiğiniz aralarda derse devam etmeden önce aldığınız notları bir kere okuyun ondan sonra derse devam edin, eğer dinlediğiniz hocadan çok bir şey anlamadığınızı düşünüyorsanız diğer hocaların anlatımlarını dinleyerek, hem bir nevi tekrar hemde farklı bir bakış açısı kazanarak konuyu daha iyi özümseyebilirsiniz ve konu anlatımını bitirdikten sonra varsa elinizdeki test kitaplarından bir test çözmeye çalışın, buradaki amaç bir nevi ilk başta kendinizi denemek, kesinlikle çok çözemediğiniz soru olursa kendinizi kötü hissetmeyin söylediğim gibi daha dersi bitirmedik sadece kendimizi denedik burada iyi kötü kendimizi ve takıldığımız noktaları görmüş olduk ve sırada  3. olarak bahsettiğimiz çıkmış ve normal soruların çözümleriyle beraber yer aldığı sayfamıza giderek buradaki hocalarımızın soru çözümlerini izleyiniz. Böylelikle hem çözdüğünüz testteki eksikliklerinizi giderebilirsiniz hemde çeşitli hocaların farklı sorulardaki çözümlerini izlediğiniz için sorular hakkında daha detaylı bakış açıları kazanarak konuyu çok iyi kavramış olursunuz. Bunlarlada kalmayıp daha çok test çözerek hem konuyu hemde  formülleri çok çaba sarf etmeden mantığıyla birlikte öğrenmiş olacaksınız. Dilimiz sürçtüyse affola, egitim-dunyasi.net olarak başarılar dileriz

 

Burada bulunan Matematik Türev Ders izle videolarından Açılmayan Video Dersler veya Eklenmesini istediğiniz video dersler var ise Lütfen yorum alanından bildiriniz. Ayrıca dersler ve ders anlatanlar hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi de yorum alanından bize iletebilirsiniz.
[egit1]
[egit2]
[egit3]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ