Egitim-Dünyası

Memurlara ve Memur Olacaklara Büyük Müjde

Memurlara ve Memur Olacaklara Büyük Müjde

MEMURLARA MÜJDE

MEMURLARA BÜYÜK BİR MÜJDE

Yüzbinlerce memur adayını ve memur için büyük bir müjde memurlara yer değiştirme ve eş durumu tayini ve ücretlerinde büyük değişiklik memurlar lehine düzeltildi işte ayrıntılar;

Memurlara tayin kolaylığı geliyor Öğretmenlerden sonra memurlar içinde eş durumunda aranan 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartı 1 yıla indirilecek işte ayrıntılar ;

Memurlara tayin kolaylığı geliyor Öğretmenlerden sonra memurlar içinde eş durumunda aranan 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartı 1 yıla indirilecek.

Öğretmenlerden sonra memurlar içinde eş durumunda aranan 3 yıl kesintisiz sigortalı olma şartı 1 yıla indirilecek. Toplu sözleşme görüşmelerinde memurların sosyal talepleri de masaya yatırılıyor. Bu taleplerden bazıları şimdiden karara bağlandı. Öğretmenlerden sonra diğer memurların da eş durumu tayinleri kolaylaştırılıyor. Talep hayata geçtiğinde tüm memurlar 1 yılın ardından eşinin olduğu yere tayin isteyebilecek.


YENİ YÖNETMELİKLE DÜZENLEMELER YAPILACAK

Toplu sözleşme görüşmelerinde sendikaların masaya taşıdığın ‘kamu görevlilerinde 3 yıl olan eş durumu tayin şartındaki sürenin düşürülmesi’ talebi, Kamu İşveren Heyeti tarafından olumlu karşılandı. Hafta içinde Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayımlanan ‘Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ ile ‘3 yıldan 1 yıla indirilen’ eş durumu tayin süresi, Bakanlar Kurulu tarafından çerçeve yönetmeliğin yayımlanmasıyla diğer kamu görevlileri için de geçerli olacak. Böylece 1 yıl hizmeti olan memur, eşinin bulunduğu yere gidebilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ