Egitim-Dünyası

MEB Branş Dağılımı Nasıl Yapılacak? Hangi Branşlar En çok Kontenjanı Alacak?

MEB Branş Dağılımı Nasıl Yapılacak? Hangi Branşlar En çok Kontenjanı Alacak?

37 Bin atama nasıl olacak ? kontenjanlar nasıl dağılacak ?

MEB branş dağılımlarını ne zaman açıklayacak? Hangi branş Ne kadar kadro Alacak ?
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Atamalara ilişkin branş dağılımın da ağustosun üçüncü haftası açıklanacağını ifade etti. MEB branş dağılımını bu tarihte açıklayacak

Yüzbinlerce öğretmenin sabırla ve heyecanla beklediği atamaların ne zaman olacağı konusunda açıklama geldi, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada  yüz binlerce öğretmenin beklediği açıklamayı yaptı, açıklamada öğretmen atamalarının eylül ayını bulacağı ve atamalar için izlenecek yolun kamuoyu ile paylaşacağının bilgisini verdi, ayrıntılar  haberin devamında;
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, “Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos’ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül’de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül’de yapacağız” dedi.

Aydoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağustos ayında 37 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini belirterek, “Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos’ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül’de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül’de yapacağız” diye konuştu.

Atamalara ilişkin branş dağılımın da ağustosun üçüncü haftası açıklanacağını ifade eden Aydoğdu, en fazla, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi, özel eğitim sınıf öğretmenliği, rehberlik, ilköğretim matematik, beden eğitimi, Türkçe, okul öncesi öğretmenliği, fen bilgisi ve teknoloji alanlarında öğretmen ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

Ülkemizin en büyük sorunu olmada her geçen gün daha çok yol alan öğretmen atamaları konusunda eğitim dünyası olarak her güncel bilgiyi sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ