Egitim-Dünyası

KKK Astsubay MYO ve GATA Sağlık MYO 2015 Öğrenci Alım Tıkla Öğren

KKK Astsubay MYO ve GATA Sağlık MYO 2015 Öğrenci Alım Tıkla Öğren

Türk ordusunun birimleri olan KKK ve Gata Sağlık myo öğrenci alıyor, her yıl milyonlarca öğrencinin başvurduğu ve aday olduğu bu kurumlarla alakalı başvuru süresi ve şartları açıklandı, haberin ayrıntılarında bilgilere ulaşabilirsiniz;

KKK Astsubay MYO ve GATA Sağlık MYO 2015 Öğrenci Alımı Duyurusu

Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Gata Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na öğrenci alınacak. Başvurular, www.kkk.tsk.tr veya www.kho.edu.tr internet adreslerinden 25 Mart-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında (15 Mayıs 2015 saat 17.00’a kadar) yapılabilecek.

Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu (MYO) Balıkesir ilinde bulunmakta. 4752 sayılı Astsubay Meslek Yüksek Okulları Kanunu uyarınca yüksekokul statüsünde olan K.K. Asb. MYO’dan iki yıllık eğitim sonucunda; Cumhuriyet değer ve kazanımlarını özümsemiş, Atatürkçü Düşünce Sistemini benimsemiş, fiziki ve düşünsel yeterliliği tam, melekeleri gelişmiş, her türlü sosyal hakları/ihtiyaçları güvence altına alınmış ve “Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaçlarını karşılayan” Astsubay Çavuşlar mezun olmakta.

Gülhane Askerî Tıp Akademisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ise, 1914 yılından bu güne 100 yıllık bir eğitim ve öğretim kültürü geçmişiyle, Ankara ilinde GATA yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin
(Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı) ihtiyaç duyduğu miktarda sağlık sınıfı muvazzaf astsubay yetiştiren, GATA Komutanlığı bünyesinde kurulmuş, ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren, parasız yatılı bir askerî yükseköğretim kurumudur.

Başvuru KILAVUZU İçin TIKLAYINIZ

Başvuru için TIKLAYINIZ

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ