Egitim-Dünyası

Açıköğretim (AÖF) 5-6 ocak 2013 VİZE SINAVI Giriş Yerleri ve Belgeleri

Açıköğretim (AÖF) 5-6 ocak 2013 VİZE SINAVI Giriş Yerleri ve Belgeleri

Açıköğretim (AÖF) 5-6 ocak 2013 VİZE SINAVI Giriş Yerleri ve BelgeleriAöf vize sınavı 5-6 ocak 2013, Aöf sınav giriş yeri, Aöf sınav Giriş belgesi, Açıköğretim sınav giriş belgesi alma,  aöf 5-6 ocak 2013vize sınav giriş yeri ve belgesi, açıöğretim vize sınavı giriş belgesi alma ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamındadır…

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) nin Türkiye genelindeki öğrencileri için yapacağı vizeler  yani diğer bir deyişler ara sınavları – 5 ve 6 Ocak 2013 tarihleri arasında  yapılacaktır. Sınava girecek adaylar sınav  giriş yerlerini sınav gününden 1 hafta önce yani 29 Aralık 2012 tarihinden itibaren aşagıdada sevgili egitim-dunyasi.net okurlarına kolaylık olması maksadı ile hazırladığımız pratik bilgilerle sınav giriş yerini ve sınav giriş belgesini zorlanmadan alabilirsiniz. ayrıca sınavda yanımızda bulundurmamız gereken belgelerde aşagıda detaylıaca açıklanmıştır şimdiden sınava girecek olan okurlarımıza başarılar diliyoruz.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınav yerimi nasıl öğreneceğim ve Sınava Giriş Belgemi Nasıl Çıkartacağım ?

[stextbox id=”custom” color=”ff0000″ bcolor=”7cfc00″]>>> AÖF Sınav Yerinizi  ve “Sınav giriş belgesini nasıl alacağınızı Öğrenmek (Resimli anlatım) tıklayıp ögrenin<<<[/stextbox]

yukarıdaki adreste detaylıca resimli olarak anlatılmıştır  ardından son resimdede gösterildiği gibi belgenizi alt kısımda bulunan yazıcı simgesine tıklayarak belgenizin çıktısını almalısınız.Evinizde yazıcı yoksa  Aynı şekilde belgeyi  bilgisayarınıza indiripinternet cafeler yardımıylada yazıcıdan çıkarabilirsiniz.

Güz Dönemi Ara Sınavı 05-06 Ocak 2013
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09-10 Şubat 2013

Sınava Giriş İçin Gerekli Belgeler ve uyarılar: 

1) Sınava Giriş Belgesi: İlgili sınava ait http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden veya AÖF bürolarından alınan öğrencinin nerede sınava gireceğini gösterir belgedir.

2) Öğrenci Kimlik Kartı veya Belgesi: Anadolu Üniversitesi tarafından verilen Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı ya da AÖF bürolarınca verilen fotoğraflı ve onaylı “Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi”dir.

Kayıtlarda verdiğiniz fotoğraf öğrenci kimlik kartınıza aktarılacaktır. Öğrenci kimliğinizi sınavlarda yanınızda bulundurmak zorunda olduğunuzdan salon başkanı, öğrenci kimliğinizdeki fotoğraftan yararlanarak kimliğinizi belirlemekte güçlük çektiği takdirde sizi sınava almayabilir.

3) Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi.

Sınava giriş için gerekli bu üç belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

SINAVA GELİRKEN YANINIZDA BULUNMAMASI GEREKENLER

Aşağıdakilerden herhangi birinin, kapalı durumda olmasına rağmen yanınızda bulunduğu tespit edildiğinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
1. Cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları.
2. Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.
3. Fotoğraf makinesi, kamera vb. görüntü kaydetmeye yarayan cihazlar.
4. Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.
5. Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

ÖNEMLİ UYARILAR

1. Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.
2. Sınava 15 dakikadan daha fazla gecikenler sınava alınmayacaktır. Sınav başladıktan sonraki ilk 15 dakika içinde, sınava geç kalan öğrenciler, Bina Sınav Sorumlusunun yazılı izin vermesi halinde sınava alınacaktır.
3. Yumuşak uçlu siyah yazan birkaç kurşun kalem ve iz bırakmadan silen silgi yanınızda olmalıdır. (Cevap Kağıdına siyah kurşun kalem dışında bir kalemle yapılacak işaretlemeler okutulamamaktadır.)
4. Öğrenci ve sınav hizmetleri için http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresini kullanınız.
5. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım kartınızı henüz almamışsanız, bağlı olduğunuz büronuzdan alınız.
6. Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak, alfabetik tuş takımı bulunan hesap makineleri (Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. özel elektronik cihazlar) kullanılmayacaktır.
7. Kıtalarından izinli olan er-erbaşlar dışında, resmi kıyafetle sınava girilmeyecektir.

aöf 5-6 ocak 2013vize sınav giriş yeri ve belgesi, açıöğretim vize sınavı giriş belgesi alma konulu yazımızla ilgili sorularınız veya düşünceleriniz varsa lütfen yorum olarak yazınız…

[stextbox id=”info”]

 

  • egitim-dunyasi.net olarak sizin için hazırladığımız yazımızla ilgili sorularınızı ve merak ettiklerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz
[/stextbox]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. pea dedi ki:

    2013 teyiz ve kimlik kartları icin kuyruklar var. burolara kartların büyük bir kısmı verilene kadar personle koymalılar

BİR YORUM YAZ