Egitim-Dünyası

YGS İle İlgili Vahim Sorular

YGS İle İlgili Vahim Sorular

YGS’de İki Hatalı Soru Daha

YGS İLE İLGİLİ VAHİM SORULAR 

YGS ile ilgili olduğu günden itibaren o kadar çok şey söylendi ve yazıldı ki birçok insan bu sınavla alakalı sonuçları görmeden onlarca açıklama yapmaya başladı.

ÖSYM’nin son yıllarda sınavlarla alakalı çok sorun yaşaması ve bu sınavın daha yapılmadan tehlike ve endişe yaratmasına neden oldu, YGS olduktan sonra binlerce öğrenci soruların zorluğundan ve yanlış oluşundan bahsetti ,işte tam bu esnada sınav soruları ile ilgili ilginç iddialar gelmeye başladı, arka arkaya gelen bu iddialardan sonra ÖSYM soruları iptal etmeye başladı, birçok kurumdan gelen şikayetler üzerine yapılan itirazlar sonucu sorulara bakılmaya başlandı işte haberin ayrıntıları;
15 Mart Pazar Günü yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı’nda hatalı olduğu tespit edilen bir Türkçe sorusunun ardından, sınavda iki soruda daha hata tespit edildi.

Bu iddialardan sonra ÖSYM yaptığı açıklamada başka hatalı soru olmadığını belirtti. Bir sorunun hatalı olduğunda ısrar eden emekli Türkçe öğretmeni Nurdan Nur Keleş, ÖSYM’ye resmi itirazda bulundu. YGS’ye giren Fen Bilimleri Dershanesi’nden Türkçe öğretmeni Mutlu Kılavuz ise Türkçe testinde ÖSYM’nin iptal ettiği soru dışında 3 hatalı soru daha olduğunu ileri sürdü.

EĞİTİM DÜNYASI olarak soru hatalarının kökeninde  ÖSYM  olduğunu ve soru hazırlarken kurumun daha dikket etmesini istiyoruz.

EĞİTİM DÜNYASI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ