Egitim-Dünyası

TEOG yerleştirme Sonuçları ve Nakil İşlemleri Tıkla Öğren

TEOG yerleştirme Sonuçları ve Nakil İşlemleri Tıkla Öğren

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI ;PEKİ SONUÇLARDAN SONRA NAKİLLER NASIL YAPILACAK İŞTE AYRINTILAR;

TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi sıra TEOG nakillerine gelmiş durumda. İstediği okula yerleşemeyen adaylar için nakil işlemleri önümüzdeki günlerde başlıyor yüz binlerce öğrenci istediği okullar için tekrar başvuruda bulunacak.

TEOG yerleştirmeye esas nakil işlemlerine dileyen tüm öğrenciler başvurabilecek. Ancak güzel sanatlar ve spor liselerine kayıtları yapılmış olan öğrencilerin nakil istemeleri halinde öğrenciler bu okullardaki haklarından yararlanamayacaklar,

TEOG Nakilleri üç dönem şeklinde gerçekleştirilecek. Bu dönemlerin her birinden sonra sonuçlar açıklanarak dileyen öğrenciler yeni nail için başvuruda bulanabilecek. Nakillerde boş kontenjan şartı aranmayacak. Ayrıca yine nakil işlemlerinde il veya ilçe sınırlaması da uygulanmayacak. Yerleştiği okuldan memnun olmayan tüm öğrenciler nakil işlemlerinden faydalanabilecek.

Öğrencilerin yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak olup sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacaktır. Ayrıca, SMS ile
bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecektir.

E-Okul ile lise boş kontenjan sorgulamak mümkün iken, TEOG sınavı sonrası 9.sınıflar ve dönem başlamadan önce 10. 11. ve 12. sınıflar lise nakil işlemleri için hangi lisede ne kadar boş kontenjan olduğunu öğrenmek için E-Okul sisteminden faydalanabiliyorlar.

TEOG nakillerinde her öğrenciye üç okul tercih etme hakkı verilecek. Dileyen öğrenciler her nakil döneminde bu üç okulu değiştirmeyebilecek. Yerleştirmesi açık öğretim lisesine yapılmış olan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihlerinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından tercihleri alınarak yeni bir nakil işlemi gerçekleştirilecek. Öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına 14 Eylül tarihinde başlayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ