Egitim-Dünyası

TEOG Öncesi Bakandan Öğretmenlere Uyarı

TEOG Öncesi Bakandan Öğretmenlere Uyarı

Bakan Avcı TEOG Öncesi Uyarı Verdi işte ayrıntılar;

Bu pazar günü TEOG sınavı var ve yüzbinlerce öğrenci bu sınava girecek öğrencilerin sınava girmeden önce sıkıntı yaşamaması için Nabi AVCI öğretmenleri görevlerini eksiksiz yapmaları konusunda uyardı, ite haber ve ayrıntıları;
Öğretmenler zamanında gelip görevlerini eksiksiz yapmalıdır 

Millî Eğitim Bakanı Nabi AVCI, ikinci dönem liseye geçiş sınavı TEOG öncesinde öğretmenleri uyardı. Bakan Avcı yayınladığı genelge ile 29-30 Nisan tarihlerindeki sınavın sıkıntısız bir şekilde yapılması için görevli olsa da, olmasa da bütün öğretmenlerin sınav günü okulda olması gerektiğini bildirdi.

Genelgede, geç gelen veya gelmeyen öğretmenlere sınav gününe ait ders yükünden kaynaklanan ek ders ücretinin verilmeyeceği hatırlatıldı.

Ayrıca, görevli olmayan öğretmenlerin durumu ile ilgili olarak, “Bina sınav komisyonu, sınav başladıktan sonra görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenlerin okuldan ayrılmasına izin verebilecek. Sınavda görevlilerin dışındaki kişi ve öğrenci velilerinin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine izin verilmeyecek. Ayrıca özel okullarda yapılacak sınavlar için de kadrolu öğretmenler salon başkanı, gözetmen olarak görevlendirilsin” ifadelerine yer verildi.

Genelgede, geç gelen veya gelmeyen öğretmenlere sınav gününe ait ders yükünden kaynaklanan ek ders ücretinin verilmeyeceği hatırlatılarak böyle bir açıklama yapıldı.

Eğitim Dünyası sitesi olarak sınava girecek bütün öğrenci arkadaşlarımıza ve sınavda görev alacak bütün öğretmen arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ