Egitim-Dünyası

TEOG Nakilleri Başladı. Son Başvuru Tarihi Ne Zaman ?

TEOG Nakilleri Başladı. Son Başvuru Tarihi Ne Zaman ?

TEOG Nakilleri Başladı ve devam Ediyor

Yüzbinlerce öğrenciye tekrar şans verecek olan Teog nakil işlemleri dün itibariyle başladı, yüz binlerce öğrenci ve ailesi yakın semtteki ve istedikleri okullara kayıtlarını yaptırmaya başladı, ayrıntılar ve nakil ile ilgili izlenecek yol haberin devamında;

TEOG yerleştirme sonuçlarının ardından, açık liseye yerleştirilenler, okulundan memnun olmayanlar ve özel okula gitmek isteyenler için nakil süreci dün itibari ile başladı.

MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt “Bizim 249 bin öğrenciyi alabilecek kapasitemiz var. Açık öğretimde, özel öğretim kurumlarında olsun nereden gelirse gelsin devlet okulunda bir örgün eğitimde okumak istiyorsa öğrencilerimize kapımız açık. Hepsine yetecek kadar yerimiz var” açıklamasında bulundu.

TEOG Nakil Başvuru Tarihleri Şu Şekilde :

İlk dönem 17-21 Ağustos, ikinci dönem 24-28 Ağustos, üçüncü dönem başvuruları 31 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında alınacak. 7 Eylül’de ise nakiller sona erecek. Üç kez yapılan nakillerde de açık lisede kalan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihleri arasında il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca son kez nakil yapılacak.

Kurt: Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’müze bağlı Anadolu liselerinde yaklaşık olarak 100 bin kontenjanımız var. Bakın boş demiyorum. Boş kontenjanla, kontenjanımız var aynı şey değil. Biz 249 bin öğrencimizi daha alabiliriz anlamı taşıyor. Mesleki teknik eğitim kurumlarımızda yaklaşık 100 bin kontenjanımız var. imam hatip liselerimizde ise bu kontenjan sayısı 50 bin. Yerleşemeyen öğrencilerimiz de tercih yaptıklarında inşallah bir orta öğretim kurumuna yerleşecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ