Egitim-Dünyası

Sorunsuz Öğrencilik İçin Yurt Seçimine Dikkat

Sorunsuz Öğrencilik İçin Yurt Seçimine Dikkat

-SORUNSUZ ÖĞRENCİLİK İÇİN YURT SEÇİMİNE DİKKAT

-Hiç bilmediği bir şehre okumaya giden üniversite öğrencileri

konforlu ve güvenli olması nedeniyle tercihini yurtlardan yana kullanırken,

sektör temsilcileri birbiri ardına inşa edilen yurtlar arasından doğru seçim

yapmanın yollarını açıkladı

-Ankara’nın gözde yerleşim yerlerinden Çukurambar’da açılan “Özel Çukurambar Residence Kız

Yurdu”nu hayata geçirenYurtsever Grup’un CEO’su Ş. Kutay Yurtsever:

“Öncelik fiyat değil hizmet olmalı”

“Yurtlarda önce güvenlik, sonra hijyene bakılmalı”

“Kalacağınız yurt eğitim hayatınızı da olumlu etkilemeli”

-Hiç bilmediği bir şehre okumaya giden üniversite öğrencileri konforlu ve güvenli olması nedeniyle tercihini yurtlardan yana kullanırken,sektör temsilcileri birbiri ardına inşa edilen yurtlar arasından doğru seçimyapmanın yollarını açıkladı.

Başkent Ankara’nın en gözde yerleşim yerlerinden Çukurambar’da açılan “Özel Çukurambar Residence Kız Öğrenci Yurdu”nu hayata geçiren Yurtsever Grup’un CEO’su Ş. Kutay Yurtsever, yurt tercihinin başarılı eğitim hayatında önemli etkisi olduğunu kaydetti.

Öğrencinin rahatça ders çalışabileceği, temiz ve güvenli yurt seçiminin bu noktada öne çıktığını bildiren Yurtsever, “Aileler çocuklarını emanet ettikleri yurtları araştırırken çok titiz davranmalı. Yurt seçiminde öncelik fiyat değil hizmet olmalı. Öğrencinin kaldığı yurtta huzurlu olması, kendini güvende hissetmesi çok önemli” dedi.

Yurtsever, öğrencilerin başarısı üzerinde de önemli etkisi olan yurtların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları ise şöyle sıraladı:

“Aileler yurtlarda önce güvenlik, sonra da hijyene bakmalı.Güvenliğin nasıl sağlandığı ve ne tip bir güvenlik sisteminin uygulandığı da kontrol edilmeli. Özel Çukurambar Residence Kız Yurdu’nda 7/24 güvenlik personelimizle öğrencilerimizin güvenliği bizlere emanet. Temizlik konusunda da oldukça titiz bir yurt hayata geçirdik. Öğrencilerimizin odaları günlük olarak temizlenirken, haftada bir de nevresim değişimi yapılıyor. Kalacağınız yurt eğitim hayatınızı da olumlu etkilemeli. Rahatlıkla ders çalışabilmeli, özellikle sizinle aynı bölümden öğrencilerle verimli ders çalışabilmelisiniz. Özel Çukurambar Residence Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerimizin okudukları bölümlere göre ise etüt salonlarımız bulunuyor.”

Tüm hizmetlerin yurt ücretine dahil olduğunu vurgulayan Yurtsever, kuaför, servis, kahvaltı ve akşam yemeği gibi hizmetlerin de Özel Çukurambar Residence Kız Yurdu’nda öğrencilere verildiğinin altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ