Egitim-Dünyası

KPSS’de Kopya Çekenlere Kötü Haber !

KPSS’de Kopya Çekenlere Kötü Haber !

Recep Tayyip ERDOĞAN:Kopya çekip memur olanlara ceza geliyor!

Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüklerinden biri olan KPSS’de kopya skandalı için Ülkenin yönetimindeki en üst kişi olan cumhurbaşkanından açıklama geldi , cumhurbaşkanı binlerce kişiyi mağdur eden sınavla alakalı açıklama yaptı işte ayrıntılar;

Cumhuriyet tarihinin en büyük usulsüzlüklerinden biri olan KPSS’de kopya skandalı için Ülkenin yönetimindeki en üst kişi olan cumhurbaşkanından açıklama geldi , cumhurbaşkanı binlerce kişiyi mağdur eden sınavla alakalı açıklama yaptı açıklama şu şekilde;
Memurlara kötü haber geldi.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “KPSS’de usulsüzlük yaparak göreve başlayan memurların maaşı kesilecek” açıklaması sonrası, gözler bunun hangi yöntemle yapılacağına çevrildi.

Böylece maaşların geri alınması için yeni bir yasal düzenlemeye gerek kalmayacak. Bir kişinin milletvekili olabilmesi için askerlik görevini yerine getirmesi gerekiyor.

28 Şubat sürecinde, 20. dönem DYP milletvekili ve eski Devlet Bakan Bahattin Şeker’in vekilliği, askerlik yapmadığı gerekçesiyle YSK tarafından ‘yok hükmünde’ sayılıp düşürülmüş, o güne kadar ödenen vekillik maaşı da kendisinden geri alınmıştı.

KPSS’de usulsüzlük yapanlardan da eski bakanın örneğinde olduğu gibi ödenen paralar geri alınabilecek. Bunun için mahkeme önce usulsüz olarak memur olanların memurluklarını ‘yok hükmünde’ sayacak daha sonra bugüne kadar ödenen maaşlarının geri ödenmesini isteyebilecek.

Eğitim dünyası olarak milyonlarca öğrencinin yıllarca verdiği emeği kopya ve hilelerle ele geçiren kişilerin en kısa zamanda cezalandırılması konusunda hem fikiriz, hukukun ve Ülkenin bu konuda çalışmalarınız takip etmeye ve siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ