Egitim-Dünyası

İntegral Konu Anlatımı Video

İntegral Konu Anlatımı Video

LYS Sınavına hazırlanan okuyucularımıza sınavlara çalışmalarında yardımcı olmak maksadı ile İnternette çeşitli platformlar altında yer alan ve matematik 2 diye tabir edilen alanda yer alan matematik İntegral online ders anlatımı yapan gözde hocaların İntegral konu anlatım videolarını siz değerli Eğitim-Dünyası okuyucuları için aralarından seçim yaparak konularına göre derleyerek aşağıya matematik İntegral video konu anlatımlarını listeledik, Değerli okuyucumuz LYS için olan ve mat 2 konuları arasında yer alan online matematik İntegral konu anlatımlarından istediğiniz hocayı seçerek onun anlattığı dersi izleyebilirsiniz. Ayrıca Videoların devamında da matematik İntegral konusu ile ilgili yazılı anlatım ve genel İntegral formülleri de eklenmiştir.
Videoların Yan tarafında mevcut olan hoca ların isimlerinin üstüne tıklayarak Konu ile ilgili istediğiniz Hocanın Ders Anlatım videolarını izleyebilirsiniz. (mobil olarak bağlanan okuyucularımız hocaların isimleri videonun hemen yukarısında alt alta yer almaktadır.) İntegral Konu Anlatımı Videolar

Ekol HocaŞenol HocaTeknoFem 1TeknoFem 2Tonguc AkademiEdutoryumDetay HocaMatematik İntegral Çözümlü Sorular ve FormüllerDiğer
Matematik İntegral Konu Anlatımı Ekol Hoca

Matematik İntegral Konu Anlatımı 1 Şenol Hoca

Matematik İntegral Konu Anlatımı 2 Şenol Hoca
Yakında Eklenecektir
Matematik İntegral (Diferansiyel, İntegral Alma Kuralları) Konu Anlatımı 1 TeknoFem

Matematik İntegral (Üslü, Kesirli, Trigonometrik İntegraller) Konu Anlatımı 2 TeknoFem

Matematik İntegral (Değişken Dönüştürme Metodu) Konu Anlatımı 3 TeknoFem

Matematik İntegral (Köklü Fonksiyon İntegrali ) Konu Anlatımı 4 TeknoFem

Matematik İntegral ( Parçalı(Kısmi) İntegral Metodu) Konu Anlatımı 5 TeknoFem

Matematik İntegral (Kesirli Fonksiyonların İntegrali ) Konu Anlatımı 6 TeknoFem

Matematik İntegral ( Basit Kesirleri Ayırma Metodu ) Konu Anlatımı 7 TeknoFem

Matematik İntegral (Trigonometrik İntegral-Özel Dönüşümler ) Konu Anlatımı 8 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Belirli İntegral ve Özellikler) Konu Anlatımı 1 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Parçalı-Mutlak Değerli Fonksiyonların İntegrali) Konu Anlatımı 2 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Alan Hesabı) Konu Anlatımı 3 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Alan Hesabı, İki Eğri Arası Alan) Konu Anlatımı 4 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (İki Eğri Arası Alan) Konu Anlatımı 5 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Alan Hesabı III) Konu Anlatımı 6 TeknoFem

Matematik İntegral Uygulamaları (Hacim Hesabı) Konu Anlatımı 7 TeknoFem

Matematik İntegral (10dk da BELİRSİZ İNTEGRAL) Konu Anlatımı 1 Tonguc Akademi

Matematik İntegral (10dk da BELİRLİ İNTEGRAL) Konu Anlatımı 2 Tonguc Akademi

Matematik İntegral (5dk da İNTEGRALİN TÜREVi) Konu Anlatımı 3 Tonguc Akademi

Matematik İntegral (5dk da TÜREVİN İNTEGRALİ (ÖNEMLİ KURAL) ) Konu Anlatımı 4 Tonguc Akademi

Matematik İntegral (İntegral alma kuralları) Konu Anlatımı 1

Matematik İntegral (Değişken Değiştirme) Konu Anlatımı 2

Matematik İntegral (Trigonometrik Fonksiyonların İntegralleri) Konu Anlatımı 3

Matematik İntegral (Özel Dönüşümler) Konu Anlatımı 4

Matematik İntegral (Basit Kesirlere Ayırma -1) Konu Anlatımı 5

Matematik İntegral (Basit Kesirlere Ayırma -2) Konu Anlatımı 6

Matematik İntegral (Kısmi İntegrasyon) Konu Anlatımı 7

Matematik İntegral (Belirli integral tanımı ve özellikleri) Konu Anlatımı 8

Matematik İntegral Konu Anlatımı 1

Matematik İntegral Konu Anlatımı 2

Matematik İntegral Konu Anlatımı 3

Matematik İntegral Konu Anlatımı 4

Sitemizde Yukarıda yer alan Matematik İntegral Ders izle gibi birçok branş da Derslerin Konu anlatımları online ders izleyebileceğiniz şekilde çeşitli platformlardan derlenmiş bir şekilde bulunmaktadır. matematik İntegral canlı dersinin bulunduğu bu sayfamızın sonunda diğer ders ve branşlara ulaşabileceğiniz bağlantı adresleri de yer almaktadır. Eğitim-Dünyası.net olarak iyi dersler dileriz.

Matematik İntegral Konu Anlatımı Yazılı Kısmı Biraz Uzun Olduğundan Farklı Bir Sayfaya Taşınmıştır

Yazılı Konu Anlatımına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bu derse nasıl çalışmanız gerektiği ile ilgili bir kaç küçük öneride bulunursak;

İntegral konusuda diğer LYS matematik konuları gibi öğrencilerin gözünde korkulan bir konudur ama düzenli çalışma tekrar ve pratik yollar ile konu hem rahat bir şekilde öğrenilebilir hemde öğrenme aşaması zevkli bir hal alarak sıkıcılıktan kendimizi kurtarabiliriz. İntegral konusuna çalışmaya başlamadan önce ilk olarak bu konuyla alakalı kafamızda oluşturduğumuz ön yargıları kaldırıp bu derse olumlu bir şekilde bakarak “Ben bu dersi rahatlıkla öğrenebilirim ve yapabilirim” diyerek başlayın.

İntegral konu anlatımı olarak bakıldığında diğer kısa anlatımı olan matematik konuları içinde yer almıyor ama birçok konu da yer alan kafa çeldirici soruların bu konu içinde çok fazla bulunmaması ise sizin avantajınız haline gelebilir. Çünkü düz mantık  formülü yerine koy çözümü al sistemi bu konu içinde daha etkidir. Eğitim-Dünyası olarak bu konuyu, biraz uzun olması hasebiyle 3 e bölmüş bulunmaktayız. ilk olarak burada yazımızın yukarısında yer alan Türkiye’nin internette en çok tercih edildiğini düşündüğümüz 8 tane farklı hocasının videolu  konu anlatımlarının bulunduğu konumuz yer almaktadır, 2. olarak ise yazılı konu anlatımı bulunuyor(Yazılı Konu Anlatımına Ulaşmak İçin Tıklayınız.) ardından ve 3. olarak ise konu dersini tamamen çalıştıktan sonra konuyu iyice pekiştirmenizi sağlayacak olan yine farklı hocaların anlatımıyla çözümlü sorular yer almaktadır  ve bu çözümlü soruların içinde LYS de çıkmış sorularda çözümleriyle birlikte video olarak bulunmaktadır. Tabi buraya bir de İntegral formüllerini eklemiş bulunmaktayız .(İntegral Çözümlü Sorular ve Formüller)

Şimdi bu kadar anlatımın ve çözümlü sorunun yer aldığı dökümanları sağladıktan sonra basit bir şekilde nasıl etkili kullanabileceğiniz ile alakalı kendi yöntemimizi de aktaralım öncelikle yazılı anlatımda verdiğimiz konuyu şöyle bir göz ucuyla okuyun ardından video konu anlatımlarından istediğiniz hocadan (Burada bir hoca tavsiye etmiyoruz çünkü herkesin sevdiği tarz faklıdır, zaten sitemizden diğer derslere çalıştıysanız sabit takip etmek istediğiniz bir hoca mutlaka olacaktır) konu anlatımını biraz aralar vererek ve notlar alarak dinleyin verdiğiniz aralarda derse devam etmeden önce aldığınız notları bir kere okuyun ondan sonra derse devam edin, eğer dinlediğiniz hocadan çok bir şey anlamadığınızı düşünüyorsanız diğer hocaların anlatımlarını dinleyerek, hem bir nevi tekrar hemde farklı bir bakış açısı kazanarak konuyu daha iyi özümseyebilirsiniz ve konu anlatımını bitirdikten sonra varsa elinizdeki test kitaplarından bir test çözmeye çalışın, buradaki amaç bir nevi ilk başta kendinizi denemek, kesinlikle çok çözemediğiniz soru olursa kendinizi kötü hissetmeyin söylediğim gibi daha dersi bitirmedik sadece kendimizi denedik burada iyi kötü kendimizi ve takıldığımız noktaları görmüş olduk ve sırada  3. olarak bahsettiğimiz çıkmış ve normal soruların çözümleriyle beraber yer aldığı sayfamıza giderek buradaki hocalarımızın soru çözümlerini izleyiniz. Böylelikle hem çözdüğünüz testteki eksikliklerinizi giderebilirsiniz hemde çeşitli hocaların farklı sorulardaki çözümlerini izlediğiniz için sorular hakkında daha detaylı bakış açıları kazanarak konuyu çok iyi kavramış olursunuz. Bunlarlada kalmayıp daha çok test çözerek hem konuyu hemde  formülleri çok çaba sarf etmeden mantığıyla birlikte öğrenmiş olacaksınız. Dilimiz sürçtüyse affola, egitim-dunyasi.net olarak başarılar dileriz

 

Burada bulunan Matematik İntegral Ders izle videolarından Açılmayan Video Dersler veya Eklenmesini istediğiniz video dersler var ise Lütfen yorum alanından bildiriniz. Ayrıca dersler ve ders anlatanlar hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi de yorum alanından bize iletebilirsiniz.
[egit1]
[egit2]
[egit3]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ