Egitim-Dünyası

Öğrenciler Dershanelerin Kapatılmasına Karşı

Öğrenciler Dershanelerin Kapatılmasına Karşı

Öğrenciler Dershaneleri İstiyor !

Öğrencilerin yüzde 75’i dershanelerin kapanmasına karşı!

Aktif Eğitim-Sen’in anketine göre öğrencilerin çoğu dershanelerin kapatılmasını istemiyor ve bu uygulamaya kesinlike karşılar. Yüzde 66’sına göre eğitim kalitesi artmayacak tam tersine eğitim kalitesi daha da düşecek.
Aktif Eğitim-Sen tarafından yapılan “Takviye ve Hazırlık Kurslarının Eğitim Alanındaki Yeri ve Algısı” adlı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya  çıktı.

 

Çalışma 3 bin 321 öğrenci üzerinde yapıldı. Katılımcıların yüzde 74,3’ü kapatmanın hem hukuka uygun olmadığını belirtti.

Bireylerin yüzde 69,5’i dershanelerin kapatılmasıyla beraber alt ve orta gelir düzeyine sahip kişilerin iyi üniversite, iyi bölüm şanslarının elinden alınacağını söyledi.

KALİTENİN DÜŞECEĞİ KORKUSU VAR 

Araştırmaya katılanların yüzde 66,5’i dershanelerin kapatılmasıyla eğitim kalitesinin artmayacağını aksine daha da düşeceğini vurguladı. Öğrencilerin yüzde 40,9’u ders- hanelerin kapatılmasıyla birlikte merdiven altı dershaneciliğin başlayacağını ifade etti.

 

ÖĞRENCİLERİ TERÖRDEN KORUYOR

Raporda dershanelerin terör sürecinde etkili misyon üstlendiğine vurgu yapıldı. Katılımcıların yüzde 75,4’ü gençlerin dağa çıkmasına dershanelerin engel olduğuna dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ